Z czego powstałeś zależy od genetyki, w co się obrócisz, od polityki. Stanisław Jerzy Lec
Politykowi nie wolno być niewolnikiem własnych słów. Niccolò Machiavelli
Politycy są jak pieluchy - powinni być zmieniani często i z tego samego powodu. Tony Blair
Siła polityczna wyrasta z lufy karabinu. Mao Tse-tung
W polityce, jeśli chcecie słów, zwróćcie się do mężczyzny, lecz jeśli chcecie czynów - zwróćcie się do kobiety. Margaret Thatcher
Polityka jest jedną z gałęzi przemysłu rozrywkowego. Frank Zappa
Ponieważ polityk sam nie wierzy w to, co mówi, jest zaskoczony, gdy inni mu wierzą. Charles de Gaulle
Nie polityka powinna rządzić ludźmi, lecz ludzie polityką. Napoleon Bonaparte
Polityka jest poprawianiem świata, które nigdy się nie kończy. Sakaguchi Ango
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki. Nikita Chruszczow

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Katedra Nauk Politycznych wraz z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej mają zaszczyt serdecznie zaprosić na Międzynarodową Konferencję Naukową "25 lat polskiej transformacji systemowej - dokonania i wyzwania".

Odbędzie się ona w dniach 2-3 czerwca br. Początek obrad - 2 czerwca, godz. 9.00 (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Stara Aula/budynek główny).

Szczegółowy program konferencji.

Plakat konferencji.

Na dzień 5 kwietnia 2014 roku przypada 25 rocznica podpisania porozumień „Okrągłego Stołu”, a 4 czerwca tego roku – pierwszych, częściowo demokratycznych wyborów parlamentarnych. Wydarzenia te, których znaczenie oraz symbolika są nie do przecenienia, w literaturze politologicznej uważane są za decydujące dla rozpoczęcia i pomyślnego przebiegu transformacji systemowej w Polsce. Dlatego też czas ten wydaje się doskonałą okazją do przeprowadzenia pogłębionej refleksji naukowej nad dokonaniami ostatniego ćwierćwiecza. Z drugiej strony – to także odpowiedni czas, aby zastanowić się w którym kierunku Polska powinna dziś zmierzać, jakie cele sobie obrać czy wyznaczyć, w jakim wymiarze dokonywać korekty, niedoskonałego przecież modelu politycznego i ekonomicznego, który jest dziś realizowany w szybko globalizującym się świecie.

 

Partnerzy Katedry